Antonina Campi Opera Masterclass 2020 już we wrześniu w Lublinie

0

Mimo że rok 2020 nie sprzyja organizowaniu wydarzeń kulturalnych, to twórcy projektów pod marką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów nie zwalniają tempa i prezentują szóstą już odsłonę firmowanych przez siebie wydarzeń.

We wrześniu 2020 Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Stowarzyszenie im. Richarda Straussa zapraszają na warsztaty wokalne Antonina Campi Opera Masterclass 2020 – wyjątkowe przedsięwzięcie artystyczno-edukacyjne, na którym spotkają się młodzi wokaliści, uznani soliści, wybitni pianiści, uczniowie szkół muzycznych i melomani.

W tym roku na specjalne zaproszenie znakomitej sopranistki Ewy Vesin zajęcia z młodymi wokalistami poprowadzi Mariusz Kwiecień – jeden z najbardziej utytułowanych i docenianych polskich śpiewaków, który jest prawdziwą gwiazdą międzynarodowych scen operowych. Do współpracy dyrektor artystyczna Konkursu Wokalnego i Masterclass zaprosiła również uznaną śpiewaczkę Katarzynę Trylnik oraz wybitnych pianistów-korepetytorów: Justynę Skoczek i Tomasza Pawłowskiego oraz Marcina Kozieła, który do Lublina przyjedzie specjalnie z Wiednia.

Antonina Campi Opera Masterclass to wydarzenie ważne również dla społeczności lokalnej, a w szczególności lubelskiej młodzieży: dzięki współpracy ze Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w ramach Masterclass zaplanowano udział najlepszych uczniów klas wokalnych w wybranych zajęciach z pedagogami oraz w koncercie galowym wszystkich młodych artystów, który odbędzie się 12 września (sobota) w Sali Operowej CSK (wstęp wolny).

Projekty pod marką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów odbywają się nieprzerwanie od 2017 roku. Stały się one jedyną w Polsce platformą artystyczną łączącą profesjonalny świat operowy (konkurs wokalny) z konsekwentną edukacją muzyczną na każdym poziomie (Masterclass) i refleksją teoretyczno-uniwersytecką (konferencja naukowa). W ciągu ponad trzech lat działalności Lublin odwiedzili artyści i twórcy z ponad 25 krajów świata! Szczegóły: http://www.antonina.campi.spotkaniakultur.com/

Operalovers.pl jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

O autorze