Andrea Bocelli gwiazdą The Tall Ships Races 2017

0

Andrea Bocelli to gwiazda finału The Tall Ships Races 2017, który odbędzie się w sierpniu w Szczecinie. Wielkie żaglowce przez blisko miesiąc pokonają trasę ze szwedzkiego Halmstad, przez fińskie miasta Kotkę i Turku oraz litewską Kłajpedę.

„Największymi gwiazdami podczas The Tall Ships Races są oczywiście żaglowce, ale nie może zabraknąć szczególnej oprawy muzycznej; stąd zaproszenie wielkiego artysty, jakim jest Andrea Bocelli” – powiedział w poniedziałek podczas konferencji prasowej wiceprezydent miasta Krzysztof Soska. „Podczas pierwszego dnia finału, 5 sierpnia na dużej scenie przy Wałach Chrobrego muzyk wystąpi przed publicznością w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie” – zapowiedział.

„Bocelli to muzyk z najwyższej półki kultury europejskiej i światowej, który przyciąga tłumy. To gwiazda, którą będzie łączyła pokolenia, a także różne gusty muzyczne” – dodał Soska.

Andrea Bocelli to jeden z najpopularniejszych śpiewaków operowych na świecie. Jego albumy sprzedały się w nakładzie 80 milionów egzemplarzy. W 2015 r. ukazała się 15. płyta w dorobku artysty zatytułowana „Cinema”. Popularne kompozycje muzyki filmowej, z tej właśnie płyty, zabrzmią w wykonaniu włoskiego tenora podczas koncertu w Szczecinie.

Jak dowiedział się PAP planowane jest połączenie dwóch sierpniowych wydarzeń: The Tall Ships Races oraz Międzynarodowego Festiwalu Sztucznych Ogni „Pyromagic”. „Planujemy, aby tuż po finale regat, odbyło się kolejne wydarzenie. Wówczas zarówno turyści, jak i mieszkańcy Szczecina, będą mogli bawić się na największej w Polsce imprezie plenerowej, która będzie trwała aż 9 dni” – powiedział w rozmowie z PAP rzecznik prasowy finału regat The Tall Ships Races 2017 w Szczecinie Tomasz Owsik-Kozłowski.

The Tall Ships Races to zlot wielkich żaglowców z całego świata, które od 5 do 8 sierpnia 2017 r. będą cumować przy Wałach Chrobrego i nadbrzeżu Łasztowni.

To również regaty załóg złożonych z grup młodych adeptów żeglarstwa, którzy będą zbierać morskie szlify na Bałtyku startując w trzech wyścigach: między Halmstad i Kotką, Turku i Kłajpedą oraz Kłajpedą i Szczecinem. Zwieńczeniem kilkutygodniowej rywalizacji na morzu będzie barwna parada załóg przemierzająca ulice centrum Szczecina oraz ceremonia wręczenia trofeów w czterech klasach i w klasyfikacji generalnej.

Szczecin już po raz trzeci – podobnie jak w 2007 i 2013 roku – będzie gospodarzem finału The Tall Ships Races. Do tej pory na liście jednostek, które potwierdziły swój udział w regatach znajduje się 45 żaglowców, w tym rosyjski „Shtandart”, szwedzki „Tre Kronor af Stockholm”, norweski „Sorlandet” oraz polskie „Zawisza Czarny” i „Dar Szczecina”.

(PAP)

O autorze

“I should have everything that is good, genuine and beautiful!” Wolfgang Amadeus Mozart