Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna pierwszy raz razem w Polsce

1

Światowej sławy soliści – Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna koncertem arii operowych zainaugurują działalność Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Gmach Centrum wzniesiony został na miejscu żelbetowej konstrukcji nieukończonego od 40 lat Teatru w Budowie.

Koncert, na którym artyści wykonają największe arie operowe Giuseppe Vergiego, Giacomo Pucciniego i Gaetano Donizettiego, odbędzie się 29 kwietnia w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego z Zamościa, którą dyrygować będzie Bassem Akiki.

To pierwszy wspólny koncert artystów w Polsce, którzy wystąpią również w sierpniu b.r. we Wrocławiu, w ramach projektu „Singing Europe”.

Centrum Spotkania Kultur powstało w miejscu, w którym 40 lat temu rozpoczęto budowę teatru. W drugiej połowie lat 90. do użytku oddano część budynku, w którym obecnie mieszczą się Filharmonia Lubelska i Teatr Muzyczny w Lublinie. Centrum zajmuje powierzchnię 30 tys. m2, a na jego terenie znajduje się sala widowiskowa na 1000 miejsc, sala kameralna na 200 miejsc oraz sala kinowa przeznaczona dla 170 widzów.

 

O autorze